Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 4707 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

W PO znowu zwyciężyła obłuda, kłamstwo i chamstwo!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PrezerwatywaObywatelska atakuje! Popierany przez Tuska i Zdrojewskiego, Jacek Protasiewicz, pokonał Grzegorza Schetynę w wyścigu do fotela Szefa PO na Dolnym Śląsku.

                Ciekawe, jakie wnioski wyciągną dziennikarze niektórych mediów, zapatrzeni dotąd w PO i w Tuska, gdy zobaczyli w całej krasie tę dzisiejszą walkę buldogów pod dywanem (z których jeden był na smyczy, ale jak się później okazało, dzięki temu miał większą siłę przebicia). Bo i znalazła się jakaś dziennikarka, która wbrew wszystkiemu, co wszyscy widzieli, głosiła, że: "Dziś w  PO zwyciężyła merytoryka". Jednak bardziej mogła rozbawić wypowiedź europosła PO, Piotra Borysa, wmawiającego, że tak dramatyczny przebieg dzisiejszych wyborów w Platformie wynikał z tego, że: "Te dwa obozy (Tuska i Schetyny - przep. mój) są ze sobą w pewnym sporze intelektualnym." Po tej wypowiedzi już nie mam żadnych wątpliwości, że w Platformie Obywatelskiej obowiązuje zupełnie inny słownik znaczeniowy słów, niż ten, który poznaje każdy normalny Polak w procesie kształcenia. Zapamiętajmy - przynajmniej do czasu aż zniknie zupełnie ten  twór, który zamiast przyjąć, zgodnie z tym co sobą reprezentuje, od razu nazwę: Platforma Bolszewicka, dla zmyłki nazwał się  Platformą Obywatelską - że jak oni mówią o"merytorycznych sporach intelektualnych", to zawsze mają na myśli "transcedentny" dla nich problem, który można zawrzeć w trzech słowach:

Kasa, Misiu, kasa!!!

Jak ogłupiająco na członków Platformy działa pobyt w Parlamencie Europejskim , niech świadczy wypowiedź drugiego europosła z tej Partii, Pawła Zalewskiego - gdy już był znany wynik wyborów, że wygrał Jacek Protasiewicz stosunkiem głosów 205 : 194 (w pierwszej turze 200 : 199). Nie dość, że gratulował rywalizacji w "świetnym stylu", to taki właśnie wynik (dla Pawła Zalewskiego) jest niezbitym dowodem na konsolidację, zjednoczenie Platformy w regionie dolnośląskim! Tak więc dopiszmy do Słownika Platformy kolejne obce im słowo: konsolidacja - to podział na dwie prawie równe części! A że Paweł Zalewski jest ambitny jak kobiety i nie poprzestaje na małym, to dołożył jeszcze jedno obce słowo do Słownika  Platformy. Jest to przymiotnik"przyjacielski" - który nabrał teraz zupełnie nowego wymiaru. Dlaczego? Ano dlatego, że według europosła, to co się dzisiaj działo w Karpaczu, podczas regionalnych wyborów Przewodniczącego PO, było jedynie"sporem przyjacielskim" (sic!) Na poparcie swych słów, dodał nawet: Przecież wszyscy widzieli jak było!  I on, Paweł Zalewski, "nie rozumie tego stetryczałego gadania" malkontentów, krytykujących sposób mobilizacji zwolenników oraz cały przebieg tych wyborów, pokazujący ponadto, że pod względem demokratycznych standardów, to taki "PiS jest lata świetlne za PO"! Nie podejrzewam Pawła Zalewskiego o nadmiar intelektu, więc się z nim ... zgodzę, że "PiS jest lata świetlne za ..." - bo on nie wie nic, a ja coś niecoś wiem, nie tylko, że Ziemia jest okrągła i bardzo łatwo, ten kto był "ZA" znaleźć się może "PRZED", ale i to, że ten sam efekt można osiągnąć dzięki zakrzywieniu czasoprzestrzeni!  Paweł Zalewski  również coś ma zakrzywione, więc nic dziwnego, że nie omieszkał przy okazji swego wystąpienia w mediach,obsobaczyć Jarosława Kaczyńskiego - pewnie wykrył działania Niewidzialnej Ręki Prezesa w Karpaczu - ale spuśćmy na to wstydliwą zasłonę milczenia ... By zamiast tego, zająć się głównymi bohaterami dzisiejszego spektaklu a właściwie jego zwycięzcą ... bo wbrew utartemu powiedzeniu, że zwycięzców się nie sądzi, to akurat zadaniem krytyków i komentatorów życia politycznego powinno być jednak sądzenie ... nie, pokonanych, ale właśnie zwycięzców.

    Otóż, wbrew zaklinaniu rzeczywistości przez Pawła Zalewskiego, ta rywalizacja wcale nie toczyła się w świetnym stylu, nie była, ani przyjacielska, ani merytoryczna, ani tym bardziej nie przebiegała zgodnie ze standardami demokratycznymi, które powinny wymuszać przejrzystą, uczciwą rywalizację a także gwarantować tajność podejmowania decyzji. Niestety, zabrakło nie tylko kabin, gdzie można - bez podglądania przez innych, usłużnych - zaznaczyć, kogo popieramy a kogo tym samym skreślamy, ale nawet  -nieprzeźroczystych karteczek!

    Natomiast. Jaka wizja działania w regionie i z kim oraz jakie argumenty "merytoryczne" - w duchu "wartości europejskich" - przemówiły do wyobraźni głosujących na Jacka Protasiewicza, protegowanego premiera Donalda Tuska, niech świadczą te cytaty z jego dzisiejszego "programowego" wystąpienia:

"... Największym zagrożeniem są ludzie z sekty smoleńskiej ..."

"... ci co żyją nienawiścią także do Europy ..."

"... z tymi ludźmi nie szukam porozumienia ..."

Naprawdę? Nie szukacie? No to zobaczmy, z kim szuka porozumienia ten były działacz NZS-u i jego poplecznicy:

"... możliwe są różne warianty powyborcze. Możliwe są normalne stabilne koalicje - tego byśmy sobie życzyli - ale takich gwarancji nie mamy. Możliwe są koalicje wielkie, kiedy przeciwnicy podają sobie ręce - bo jest nadrzędny cel. Być może i taka koalicja, z przeciwnikiem regionalnym, lokalnym - nie mówię o Prawie i Sprawiedliwości, bo z nimi się przez lata jeszcze nie porozumiemy - taka koalicja na horyzoncie się rysuje. Ale bywają też takie koalicje, znamy je również - interesując sie polityką chociażby europejską: Wszyscy przeciwko zwycięzcy. Takie ryzyko, realne ryzyko istnieje! Czy my, czy my wobec naszych wyborców, czy przewodniczący dolnośląskiej Platformy  wobec Was, działaczy samorządowych, ma prawo zrezygnować z możliwości, ma prawo obrócić się, z powodów emocjonalnych, jakichkolwiek ambicjonalnych, przeciwko wariantowi, który taką ewentualność otwiera, taką ewentualność daje? Ja uważam, że nie! Uważam, że Platformie Obywatelskiej nie uwłacza wyciągnięcie ręki do tych, z którymi toczymy taktyczne, czasami niepotrzebnie emocjonalnie spory, ale z którymi możemy znaleźć wspólny język, dlatego że oni już sami dzisiaj również gotowość do tej współpracy deklaruja i wyrażają."

Na podstawie tego co tu można było usłyszeć,  już chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, z kim przed 24-ema laty, "opozycjonista" Jacek Protasiewicz a z nim plejada obecnych członków Platformy Obywatelskiej, w tym inni późniejsi działacze KL-D,  UW ..., znaleźli wspólny język i podali sobie ręce, deklarując współprace przeciwko Polsce i polakom. Pamietajmy, że obecny Szef Jacka Protasiewicza, który mu nakazał start przeciwko Grzegorzowi Schetynie, już w trzy lata po podaniu ręki pezetpeerowcom, esbekom ..., gorliwie liczył głosy w czasie Nocnej Zmiany dla kagiebowskiego agenta!!! Czy naprawdę ten ich szef, Donald Tusk, obecny premier, jest aż takim tchórzem, że musi ustami swojego podwładnego ogłaszać kolejny sojusz z komuchami nie tylko z SLD? Już Leszek Miller i ten od ruchu Szczających na Krakowskim Przedmieściu, zadeklarowali swoje wsparcie dla pracownika Putina i Merkel! Czy Piastowski Wrocław ma stać się tubą kolejnego Drang nach ... Polaków???

            A już szczytem zakłamania, bezczelności i obłudy Jacka Protasiewicza były jego słowa skierowane do dziennikarzy, po opierwszej turze wyborów, kiedy okazało się, że jednak jeszcze nie wygrał:

"... Dzisiaj zaprezentowaliśmy wysoki poziom kultury w tej kampanii wyborczej ..."

i dodał:

"... Wy myślicie o Platformie jak o PiS-ie ... że tam siedzi jakaś klika ..."

Trudno wyczuć, co w tym momencie pomyśleli sobie dziennikarze, którzy przecież obserwowali wcześniej tę wielogodzinną wymianę "poglądów", tylko że nie oficjalnie z mównicy, lecz za pomocą rozmów telefonicznych i SMS-ów, mających zachęcić do zmiany zdania i zagłosowania na drugiego kandydata ... Ciekawe, czy zauważyli jak - chyba lekko oszołomiony ogłoszonym przed chwilą wynikiem, w którym zabrakło jemu jednego głosu by już wtedy wygrać - Jacek Protasiewicz sam siebie wkopał, przyznając się do kupowania głosów za pomocą obietnic wyborczych:

" ... Mogłem żałować, że jednej osobie ..."

Co prawda w tym momencie urwał, ale może ktoś w następnych dniach, z dziennikarskiego choćby obowiązku, zapyta jego:

Kto i czego żądał dla siebie, w zamian za zagłosowanie na niego i dlaczego wtedy odmówił a teraz żałował?

"Czasami w kampanii padają argumenty poniżej pasa. Tym razem nie. Całe szczęście. Jestem zobowiązany i pełen szacunku i uznania dla pana marszałka Schetyny, że utrzymaliśmy ten poziom debaty wewnętrznej na europejskim poziomie ..."

Smaczku dodaje pożegnalne wystąpienie Grzegorza Schetyny, który składając gratulacje, po ogłoszeniu wyników wyborów dodał, by wszyscy tam zebrani delegaci, członkowie PO pamiętali, że:

Zawsze jest tak, że najważniejsza jest Platforma Obywatelska.

Gdyby tak głębiej popatrzeć, co może się kryć za tymi słowami, można by dojść do bardzo daleko idących wniosków. Ale czy  znajdzie się choć jeden odważny dziennikarz, z tych mediów, które przed laty dostały histerii na słowa:

Tu jest Polska!

tylko dlatego, że je wygłosił jeden z braci Kaczyńskich i teraz oburzy się, że prominentni przedstawiciele Partii Rządzącej, jawnie głoszą, że mają w nosie interes Polski i Polaków... Bo dla nich:

Zawsze Platforma Obywatelska jest najważniejsza???

A wymowne jest, że przed chwilą w tv,  tak czujny zazwyczaj propagandowy "profesor" Radosław Markowski, przytoczył własnie te słowa ... Ale tak jakby ich nie zrozumiał, bo nie darł mordy jak kiedyś, "oburzony" że ktoś sobie zawłaszcza dla siebie Polskę, mówiąc podczas jakiejś uroczystości: Tu jest Polska ...

Pisząc, usłyszałem w tv (po raz pierwszy) taką oto reklamę:

"Warto tę prezerwatywę wypróbować ... jeśli lubicie seks. A lubicie. Prawda?"

W tym momencie nasunęła mi się ... nie! nie! Nie prezerwatywa, ale myśl taka, że przecież, tak naprawdę - by oddać rzetelnie i całościowo odczucia społeczne, wynikające z nomen omen stosunku obywateli do Partii Rządzącej - to powinna ona jednak nosić nazwę: Prezerwatywa Obywatelska - bo skutecznie oddziela obywateli od swych ... że powiem najdelikatniej jak umiem ... członków! Tylko czy na pewno "TO" lubimy, co ta Partia Rządząca z nami robi ... skoro już tyle razy nam "TO" zrobiła - bez naszej zgody!

KOMENTARZE

 • @lancelot
  "A ty się spodziewałes Wersalu???"

  ---> Przecież już w tytule napisałem, że "znowu ..."!
  Czyli nie spodziewałem się, że tam będzie:
  "bonjour bon ton savoir vivre pardon" :)

  Pozdrawiam
 • Wszyscy.
  Nie jestem miłośnikiem PO, lecz zaciekłym wrogiem "legendarnego czyściciela kominów z Gdańska" z zawodu nauczyciela historii? co nie zna historii swej wehrmachtowskiej i esesmańskiej rodziny, żydoniemieckiej- premiera D. Tuska oraz Schetyny znanego cwaniaczka (tego samego zawodu). Ponad miesiąc temu przy wyborach szefa PO, dowiedzieliśmy się, że elektorat (w ponad 50% absolwenci podstawówki) "olał" wybory (49% nie głosowało), robiono podczas wyborów przekręty z tzw. "martwymi duszami( w przeddzień wyboru z "łapanki" były setki wyborców -zwolenników Donalda). Potem jak wczoraj podano w TVP1, (chodzi o prym partyjny PO na Dolnym Śląsku) wg Schetyny- oddano więcej głosów niż było kart do głosowania. Widać jak na dłoni, że w PO -mamy do czynienia z zawodowymi oszustami do cna nieuleczalnie zdegenerowanymi i nieodwracalnie chorymi na władzę, choćby po trupach! Donald Tusk powiedział kiedyś: - „główną motywacją mojej aktywności politycznej była potrzeba władzy i żądza popularności”(…). To jeden z nielicznych cytatów prawdziwie oddających jego postawę. Nie chodzi o ludzi czy Państwo. lecz Donald Tusk urzędujący premier, który ma poważne problemy z pamięcią (niedotrzymane obietnice wyborcze). Nie chodzi tu tylko o to, że historyk, o zaspokojenie własnego egoizmu, nawet metodami dyktatorskimi, które mają pokryć brak podstawowych kwalifikacji do rządzenia nowoczesnym państwem. Wszak w istocie szef obecnego rządu jest bezprogramową wydmuszką medialną (…). Zwłaszcza, że wolny rynek to też abstrakcja, a dobra pracy są wciąż reglamentowane. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie klienteli władzy.( źródło- Wiadomości Onet.pl 07.12.2010 r. - Walka o ogień zawieszona). Wg greckiego filozofa Arystotelesa, Demokracja jest jednym z najgorszych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad baranami( w domyśle – baranami, ponieważ wybrały te hieny lub w przypadku tych co zbojkotowali wybory, tym samym dali przyzwolenie na ich wybór). Wg specjalistów od marketingu politycznego, to właśnie wybory są swoistym bezwzględnym wyścigiem szczurów, które w pogoni za karierą, władzą, korytem, pozycją, pieniędzmi (judaszowymi srebrnikami), skaczą sobie do gardła a nawet "zagryzają" i tratują się nawzajem. (Źródło: Dyktat zamiast dialogu., Nasza Polska nr 45 z 4.XI.2008 r.) czytaj całość -http://blogmedia24.pl/node/45597 - Rządzący fachowcy oraz Bilion złotych długu. Gdzie Tusk ogłosi sukces? Piotr Gabryel http://dorzeczy.pl/bilion-zlotych-dlugu-gdzie-tusk-oglosi-sukces/ Szkoda tylko, ze odbywa się to kosztem nas Wszystkich!
 • Sorki ale *2*...
  Artykuł trochę tendencyjny.
  Co mnie osobiście obchodzi jak Tusk neutralizuje swoja wewnątrzpartyjną opozycje? Jego cyrk, jego małpy. Takie ( i jeszcze gorsze) praktyki istnieją w każdej partii. Najczęściej jednak za zamkniętymi drzwiami.
  Z artykułu nie dowiedziałem się jakie przełożenie na sytuacje w kraju będzie miał fakt zmarginalizowania Schetyny?
  Czy Tusk mając spokojną głowę zacznie lepiej rządzić czy więcej grać w piłkę?
  Ich przepychanki przy korycie obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

  Pozdr.
 • @SpiritoLibero - Dziwnie opowiadasz.
  Jeżeli praktycznie każde słowo, jakie padło w Karpaczu z ust Jacka Protasiewicza, było pustym słowem, nie mającym pokrycia w rzeczywistości, jeżeli cała procedura wyborów na szefa PO w regionie była praktycznie pogwałceniem wszelkich standardów demokratycznych, to jak możesz oczekiwać, że notka nie będzie JEDNOSTRONNA a tym bardziej zarzucać, że jest "tendencyjna"! Spróbuj może podać jakieś pozytywy, to udowodnisz, że się pomyliłem ...

  "Co mnie osobiście obchodzi jak Tusk neutralizuje swoja wewnątrzpartyjną opozycje? Jego cyrk, jego małpy."

  ---> Nie pisz więcej takich rzeczy, bo nie tylko ja będę zmuszony uznać Ciebie za niedojrzałego komentatora życia publicznego. Jak może nas nie obchodzić to, jacy oni są naprawdę wewnątrz? Czyżbyś uważał, że na użytek prywatny można być sq...synem a oficjalnie mentorem, uczącym zasad etycznego postępowania lub uczciwym gospodarzem, gminu, regionu, państwa?

  Przecież "Ich przepychanki przy korycie" nie mogą nas nie obchodzić "tyle co zeszłoroczny śnieg", gdyż to wszystko się przekłada BEZPOŚREDNIO na wszystkie dziedziny życia publicznego, politycznego, gospodarczego, na finanse państwa ... Chyba nie sądzisz, ze oni mają jakieś swoje prywatne drukarnie pieniędzy, za które wzajemnie się przekupują! Im więcej pieniędzy trafia do nich tym mniej mają ci, którzy uczciwie, je zarobili, ale ... nie otrzymali, bo były tam "potrzebne"!

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 12:29:14
  Nie unoś się tak :))

  Takie historie były, są i będą, nic nie poradzisz.
  Ich wszystkich (leteralnie WSZYSTKICH) należy wykopać ze sceny politycznej. Problem jednak w tym, że tak pięknie odgrywają swoja komedię (rząd/opozycja), rozgrywają Polaków miedzy sobą, że nie ma kim ich zastąpić.
  Osobiście bym nie demonizował tego wpływu takich spraw na sprawy kraju.
  Wszystko idzie tak, jak zostało dawno ustalone.
 • @SpiritoLibero
  "... Ich wszystkich (leteralnie WSZYSTKICH) należy wykopać ze sceny politycznej."

  ---> Po części się z Tobą zgadzam. Tylko że analizując błędy popełnione w czasach rządu PiS i porównując z 20-oma praktycznie latami "błędów i wypaczeń" drugiej strony, skłaniam się by to im dać drugą szansę. Tym bardziej, że od pierwszych minut, po objęciu władzy w 2005 roku, byli totalnie atakowani, nawet w najdrobniejszych sprawach. Nie było trudno wtedy się pogubić. Po prostu, patrząc na wszystko, co się wtedy działo, tylko oni mogliby ewentualnie otrzymać - może być, że ograniczony - mandat zaufania i później racjonalnie rozliczyć - a do tego jako jedyni z opozycji (tej prawdziwej opozycji) mają struktury w całym kraju ,zdolne przejąć władzę.

  "Problem jednak w tym, że tak pięknie odgrywają swoja komedię (rząd/opozycja) ..."

  ---> Z tej racji, że wiele tych "komedii" dość dokładnie analizowałem, to nie do końca uważam, że obie strony jednakowo je odgrywały ...
  Ot choćby pamiętam, jak po tragedii zawalenia się dachu hali MTK na gołębiarzy, trwały - starym zwyczajem - różne przepychanki, by z pomocą zarówno firm ubezpieczeniowych, jak i policji, prokuratury i sądu, schować sprawę pod dywan, by właściciele hali i ubezpieczyciele mieli spokój, to wystąpił Zbigniew Ziobro - który przecież planował dokonanie głębokich zmian w w tzw. wymiarze ścigania i sprawiedliwości - z krytyką idiotycznego wyroku sądu w tej sprawie, to zaraz rzucili się na niego wszyscy "twórcy prawa i konstytucjonaliści" oraz wszystkie media.
  M.in. dlatego teraz należy im pozwolić zrobić najpierw porządek w bolszewickich mediach oraz w wymiarze sprawiedliwości a dopiero później rozliczać, gdy w innych dziedzinach nie podejmą właściwych działań.

  Ludzie Platformy są tak pozbawieni zasad, zakłamani i przesiąknięci chciwością, że im nie można na przykład proponować dawanie kolejnych szans. Natomiast zarzuty do strony pisowskiej - jak się im tak rzetelnie przyjrzeć, to dotyczą drobiazgów. Pamiętasz? Głównie: "Tu jest Polska", "... oni stoją tam gdzie stało ZOMO", "śląskość", "ukryta opcja niemiecka" ... czy tak jak teraz atak na Zespół Parlamentarny A.Macierewicza poprzez pomawianie prof. Jacka Rońdy - co chyba wystarczająco wyjaśniłem w dwóch swoich notkach ...

  Poza tym, nie ma alternatywy. Nawet Ruch Narodowy, który wielokrotnie chwaliłem, głównie z powodu Marszu Niepodległości, dał ciała chwaląc bezkrytycznie pakt między Kościołem a Cerkwią a także ciepło wypowiadając się o Kremlu ...
 • @1normalnyczlowiek 13:32:23
  "...analizując błędy popełnione w czasach rządu PiS i porównując z 20-oma praktycznie latami "błędów i wypaczeń" drugiej strony,"

  Jakiej "drugiej" strony??? Twierdzisz, ze działacze PiS z Kaczyńskimi na czele zaczęli uczestniczyć w polityce dopiero w 2005? Toć oni wszyscy od samej Magdalenki aż po dzień dzisiejszy babrzą się w tym g...
  Różnice w podłości oczywiście można znaleźć ale to nie znaczy, ze ci co maja mniej na sumieniu to sa zaraz święci.

  "Nawet Ruch Narodowy, który wielokrotnie chwaliłem, ..."
  Następna ustawka jak wszystkie inne tzw. "partie".

  Pamiętaj, ze system nie czeka aż im się coś zwali się na łeb - uprzedzają fakty tworząc różne takie (po)tworki i lansują młodych gniewnych, żeby w odpowiednim momencie ich użyć na czele "zbuntowanego" pochodu.
 • @SpiritoLibero
  "Jakiej "drugiej" strony???"

  ---> Zauważ, że obecnie praktycznie wszyscy są kontra PiS, więc i podział jest jednoznaczny. Podobnie to wygląda, gdy się popatrzy na całe 24 lata. Rząd Jana Olszewskiego i rząd Jarosława Kaczyńskiego to jedna strona a reszta - to druga. Bo patrząc na Marcinkiewicza widać, że był tam kretem.

  "Twierdzisz, ze działacze PiS z Kaczyńskimi na czele zaczęli uczestniczyć w polityce dopiero w 2005? Toć oni wszyscy od samej Magdalenki aż po dzień dzisiejszy babrzą się w tym g..."

  ---> Właśnie, z takim ogólnym podziałem, zawsze się nie zgadzam. Tak jak i w "polemikach" z Zygmuntem Wrzodakiem, inaczej oceniam rolę poszczególnych osób w Magdalence i przy Okrągłym Stole. S obecność o niczym nie świadczy. To tak samo, jak z GWno wartymi mediami ... Nikt by ich nie czytał, nie słuchał, gdyby były tam "same kłamstwa całą dobę". Dlatego można tam znaleźć także półprawdy i informacje prawdziwe - a wszystko wymieszane, by zgadzało się z obowiązująca narracją. Podobnie w Magdalence ... Przecież pamiętamy jak esbecja chciała uwiarygodnić konstruktywnych opozycjonistów, więc najpierw głosiła, że nie zgadza się na ich obecność, bo są tacy owacy a później to z nimi właśnie się dogadała. Do tych rozmów nie byli dopuszczani a może i nawet nie mieli pojęcia, że takie zakulisowe umowy są zawierane. Tak że gdy wszyscy na koniec siadali do stołu i opijali "konsensus", to spora część nie wiedziała, że już opija także "grubą kreskę". Komu dane było przystępować do kolejnych etapów wtajemniczenia, wiadomo i można by było od razu powiedzieć - ale nie chcę słyszeć zarzutów głównie o antysemityzm i dlatego powiem w ten sposób: Linia podziału przebiega pomiędzy beneficjentami nowego systemu a resztą.
  I zauważ, że jak nie będziemy patrzeć na nazwy poszczególnych ugrupowań politycznych, które powstawały - i znikały - na scenie politycznej, ale na poszczególne nazwiska, to się okaże, że jednak "nie wszyscy rządzili" i że rządzi, praktycznie przez cały czas ta sama grupa osób. Zobacz chociażby gdzie był Buzek kiedyś a gdzie jest teraz. Że nie nazywa się premierem? A jakie to ma znaczenie, gdy tak jak i inni byli premierzy, ministrowie ciągnie kasę z tego samego układu - jak J.K.Bielecki, Belka ... By wiedzieć, kto psuje prawo od kilkudziesięciu lat wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie: Gdzie był Andrzej Zoll (i jemu podobni) i gdzie jest teraz? Popatrz ilu masz komuchów w Pałacu Namiestnikowskim. Taki Nałęcz był u Kwaśniewskiego jest u Komorowskiego. Wystarczy popatrzeć kto był i jest poza tym układem a będzie wiadome, kto w Magdalence sprzedał Polskę a kto próbował działać na rzecz wszystkich Polaków.
  Ciągle przypominam, że w 2005 roku, po pierwszym szoku, postkomuna sądziła, że będzie jak zwykle, czyli, że będzie się MÓWIŁO o praworządności, uczciwości, o lustracji, dekomunizacji ... że tak jak i wcześniej, będzie się TYLKO mówiło A tu szok, okazała się, że Kaczyńscy chcą naprawdę zmieniać prawo, sposób funkcjonowania organów państwa, że chcą krzewić wartości narodowe, no i że chcą NAPRAWDĘ lustrować ... I tego już było dla komuchów za dużo! Oni się na to nie "umawiali"! Przecież atak na polską szkołę, na edukację, na naukę historii przeprowadził nie kto inny jak historyk Donald Tusk wraz z innymi historykami, takimi jak Bronisław Komorowski, Bogdan Borusewicz ... A kto popiera ich w tej antypolskiej działalności, jak nie m.in. taki Kazimierz Marcinkiewicz, Misio Kamiński, Paweł Zalewski ... i wiele innych im podobnych kretów. tego się nie da, ot tak, przewidzieć. Stąd moje takie a nie inne oceny poszczególnych osób.
 • @1normalnyczlowiek 14:49:51
  Oj... Chyba się nie dogadamy.
  Zostańmy każdy przy swoim zdaniu, będzie z pewnością okazja do tego wrócić :)
 • @SpiritoLibero
  "Zostańmy każdy przy swoim zdaniu, będzie z pewnością okazja do tego wrócić"

  ---> I tak traktuję internetowe rozmowy, jako wymianę poglądów, pokazywanie różnych spojrzeń na tę samą sprawę - niekoniecznie kończące się przekonaniem jednej lub drugiej strony.
  Na koniec tylko powtórzę, że jestem każdorazowo - oczywiście tam, gdzie to jest możliwe - za indywidualnym ocenianiem poszczególnych zachowań a nie za generalizowaniem ... tym bardziej, że takie ogólne spojrzenie nie zawsze oddaje tego co się dzieje wewnątrz, bo: "Pozory mylą", ale z kolei, czasami są bardzo wymowne :)

  Pozdrawiam
 • Wszyscy.
  Maszyna dla pedofili w Centrum Nauki Kopernik? Jak pieścić "chłopców i dziewczęta"
  Maszyna dla pedofili w Centrum Nauki Kopernik? Jak pieścić "chłopców i dziewczęta" - niezalezna.pl
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/47753-539171383138273.jpg
  W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie znajduje się maszyna pokazująca, jak stymulować seksualnie "chłopców i dziewczęta" - informuje portal solidarni2010.pl. Z "eksponatu" może korzystać każdy po 12. roku życia. I pedofil, i dziecko z podstawówki.

  Na maszynie znajdującej się w Centrum jest napis "strefy erogenne"; pod nim można przeczytać: "Naciskaj kolejne guziki i słuchaj, jak i gdzie chłopcy i dziewczęta lubią być dotykani podczas intymnych zbliżeń". Portal solidarni 2010.pl zwraca uwagę, że nie ma mowy o "mężczyznach i kobietach", tylko o "chłopcach i dziewczętach".

  Maszyna przedstawia ludzką sylwetkę, na której porozmieszczane są guziki. Po naciśnięciu guzika umieszczonego w okolicach intymnych, maszyna mówi np.: "Pieszczoty penisa i jego okolic powodują niezwykle intensywne doznania, chociaż fałszywe jest rozpowszechnione przekonanie, że to jedyne wrażliwe seksualnie miejsce na ciele mężczyzny. Często pieszczoty te traktuje się tylko jako drogę do uzyskania wzwodu. Tymczasem są one przyjemne same w sobie".

  Portal solidarni 2010.pl zamieścił zdjęcia pokazujące, jak z maszyny korzystają dzieci, które z pewnością nie mają więcej niż 13 lat.

  Niezalezna.pl zadzwoniła do Centrum Nauki Kopernik z prośbą o wyjaśnienia. Okazało się, że z tego "narzędzia edukacyjnego" bez przeszkód mogą korzystać uczniowie podstawówki.

  "Jest to eksponat naukowy, jest on oznakowany, widnieje na nim napis, że dotyczy seksu i że jest dedykowany, rekomendowany dla osób po 12 roku życia, zgodnie z podstawa programową" - powiedziała nam zastępca rzecznika prasowego Centrum Katarzyna Nowicka. Dowiedzieliśmy się także, że maszyny pilnują animatorzy - niestety, na zdjęciach opublikowanych przez portal solidarni2010.pl takich osób nie widać. Ps. Co na to Kościół Katolicki?
  Przerażające jest to co wyprawiają te zboczone liberlewackie qurwiszony. Nawet dzieciom nie darują, chcą je popsuć zanim dorosną tak żeby powstały kolejne liberlewackie hordy zboczeńców. Jak można tę bezczelną seksualizację dzieci dalej tolerować? Teraz widać, że ataki na Kościół za "pedofilię" miały i mają za zadanie zamknąć Mu usta i odebrać autorytet w wypowiadaniu się w tej sprawie. Ale KK nie może na to pozwolić aby zamknięto mu usta. Bo jeśli Kościół Katolicki będzie milczał to "kamienie wołać będą" (Jezus użył tego sformułowania w innej sprawie, tu nie chodzi o dosłowność)! Polski Kościół Katolicki powinien ostro protestować. Powinien wysłać list pasterski do wszystkich parafii. Powinien w całej Polsce, w każdym kościele organizować nabożeństwa przebłagalne o upamiętnianie rządzących grzeszników! Zboczeńcy, którzy zainstalowali tę maszynę oraz ich koledzy zgadzający się na jej eksploatację w "centrum nauki" powinni trafić przed sąd i do pierdla za propagowanie zachowań nieobyczajnych w miejscu publicznym ... Bandyci, którzy deprawują polską młodzież ... do więzienia z nimi albo pod ścianę ...
 • @Kula Lis 62 14:44:50
  Seks bez Pruderii !
  Jestem ZA !! Oczywiście i aby Taką Panią /Pana posadzić /Wsadzić do tej maszyny i Naciskać Publicznie najlepiej w Programie Lisa w TNie czy też Innej Oglądalnej Mętnej Tele-Mele.
  Zrobić Jej Taką Orgię Orgazmów że by Jej Pekła albo się Złamał. a Ona/On
  przeszła na zasłużoną Rento-Emeryturę i Aby Nigdy żaden Lekarz Nie dał
  Rady zrobić Jej z Krzysi Krzysia i to już i od Dzisia!!!

  PO Po za tym .POzamykajmy Tych IDIOTÓW bo to koniec Polski!
 • @koniecPOLSKI 15:06:29
  Kto wydał, POzwolił na takie coś? Waltz Haja, Komorowski, Tusek? Zdrojewski? Tylko oni i dla mnie to nie są ludzie, wyglądają na ludzi ale nic więcej. Ta nasza władza sama jest tak zboczona, że właśnie teraz to POkazała. Sodoma i Gomora zawitała już na stałe pot tym rządem PO?? jakiej jakości loda małemu chłopczykowi taka maszyna jest w stanie zrobić???, w skali 1 do 5??? lub penetracja odbytu dla przedszkolaków???, czy obecny sejm RP zamówił jedną sztukę dla krypto-pedofilskiego lobby przy Wiejskiej , w stołecznym mieście Warszawa??, czy bufetowa też złożyła zamówienie do ratusza dla swoich biznesowych gości kontrahentów???ilu członków PO korzystało już z tego cacka??? dlatego nie ma ich na posiedzeniach w Sejmie??? może Owsiak za tym stoi? Horror w biały dzień , jak można coś takiego wystawić!? To już przeszło wszelkie wyobrażenie! Jak można było ustawić coś takiego i PUBLICZNIE deprawować DZIECI!!! Dlaczego Kościół milczy, dlaczego wszyscy inni milczą! Powinniśmy wszyscy głośno krzyczeć dość tym deprawacjom, kaleczeniu psychiki i moralności. Myślę, że dobrym pomysłem było by wycieczki z Izraela zaprowadzić tam, szczególnie studentów w młodym wieku. Wtedy jestem ciekawa jak długo by ten eksponat, maszyna tam stała.
 • @koniecPOLSKI 15:06:29
  Ta sama grupa łajdaków lewaków czerwonej gorszej od dżumy zarazy
  szczególnie aktywnie walczy z Kościołem Katolickim w którym widzi największego przeciwnika swojej antypolskiej, nieludzkiej żydo-komuszej ideologii, bo to KK przeszkadza tej łobuzerii w demoralizowaniu naszej młodzieży i uzależnianiu naszej Ojczyzny od kompletnie zdegenerowanej zżydowionej antypolskiej Unii Europejskiej i to właśnie dlatego robią te dranie wszystko swoimi mediami, żeby szczególnie skompromitować księży katolickich których zrównuje z pedofilami, chociaż akurat w tym środowisku są to przypadki wyjątkowo nieliczne a jednocześnie w tym samym czasie robi wszystko, żeby przemilczać ten ohydny rodzaj zboczenia w swoim zboczonym, zdemoralizowanym środowisku w którym pedofilia i inne zboczenia jest nagminna! Ta opisana "maszyna" to ewidentny dowód że środowisko tych łajdaków czuje się teraz za czasów ponownej okupacji Polski przez PO w demoralizowaniu młodzieży - i nie tylko - bezkarnie!
 • @lancelot 08:06:43
  Te taśmy pokazują metody za pomocą których rządzi Tusk. To jest przerażające, że człowiek o takiej osobowości, jest szefem państwa. I kto go wybrał ? Czy ci, którzy mu dali mandat są tacy sami i boją się uczciwości Kaczyńskiego ? Czy aż tak wielu Polaków żyje na granicy prawa, że faktycznie boją się PiS-u i jego przejrzystości ? PO zastraszyło Kaczyńskim sprzątaczki wynoszące z miejsc pracy do domu środki czystości i papier toaletowy, kucharki karmiące swoje rodziny obiadami ze stołówek szkolnych, urzędników sprzyjających petentom za drobne oznaki wdzięczności, urzędników kasujących 5% od zleceń i zamówień publicznych, lekarzy korzystających z urządzeń publicznych szpitali do prywatnych wizyt, liczne klany osadzone w instytucjach energetycznych, itd. Gdyby tak istotnie było, to znaczyłoby, że daliśmy się zruszczyć i nie ma już dla naszego narodu ratunku. Zgroza !
 • @lancelot 08:06:43
  Gra Komorowskiego w wojnie Tusk-Schetyna. Ujawniamy z kim spotkał się prezydent. Prezydent Bronisław Komorowski aktywnie uczestniczy w wojnie Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną. W poniedziałek, kilka godzin przed ujawnieniem pierwszej z taśm PO, prezydent odbył rozmowę z Grzegorzem Schetyną. Następnego dnia prezydent Komorowski rozmawiał również z posłem PO Jakubem Borysem, który niedługo później złożył do władz partii wniosek o unieważnienie wyborów na Dolnym Śląsku.

  Pierwsze nagranie z propozycją pracy za oddanie głosu na stronnika Donalda Tuska, Jacka Protasiewicza ujrzało światło dzienne wieczorem w poniedziałek. Tego samego dnia swoją dwudniową wizytę na Dolnym Śląsku rozpoczął prezydent Bronisław Komorowski. Grzegorz Schetyna, mimo iż formalnie nie był już szefem dolnośląskiej PO, jako poseł przyjechał na miejsce i towarzyszył mu podczas uroczystości otwarcia Mostu Wolności w Brzegu Dolnym.

  Jak zarejestrowała kamera stacji TVN, politycy mieli okazję osobiście porozmawiać. Próbowaliśmy ustalić o czym panowie rozmawiali, jednak ani Grzegorz Schetyna, ani rzeczniczka prezydenta nie odbierają telefonów. We wtorek, 29 października prezydent Komorowski odwiedził samorządowców w powiecie kłodzkim. W Dusznikach-Zdroju zwiedził starą papiernię, a w Polanicy, po krótkim spacerze w parku, napił się wraz z małżonką wody mineralnej. - Kiedyś do uzdrowisk, czyli wód, zjeżdżała cała śmietanka towarzyska. Życzę samorządowcom, aby w waszych kurortach też była taka śmietana i to jak najgrubsza - żartował prezydent Komorowski podczas krótkiego wystąpienia w Teatrze Zdrojowym w Polanicy.

  Na swojej stronie nie chwali się jednak osobistą rozmową jaką odbył z posłem Jakubem Szulcem. Parę godzin po tej rozmowie Szulc złożył we wtorek wieczorem wniosek do zarządu krajowego PO o unieważnienie wyników wyborów przewodniczącego dolnośląskiej Platformy. Stronnik Schetyny wykorzystał ostatni moment, ponieważ według regulaminu partii prawo do odwołania od uchwały zjazdu regionu przysługuje terminie 3 dni od zakończenia zjazdu regionu. Wnioskiem zajmie się zarząd krajowy PO na dzisiejszym posiedzeniu.

  Jak powiedział we wtorek wieczorem Szulc, wniosek ma związek z informacjami o nieprawidłowościach, do jakich miało dochodzić przy okazji sobotnich wyborów szefa PO na Dolnym Śląsku. Głosowanie wygrał uchodzący za stronnika premiera Donalda Tuska europoseł Jacek Protasiewicz, który otrzymał 11 głosów więcej niż poprzedni szef regionu Grzegorz Schetyna.
 • @1normalnyczlowiek 12:29:14
  Zaniemówiłem! Trafił się "Duch Wolności: do Nas w gości !"
  Witamy ! To Mamy już 1nienormalnego , aby tylko już nie więcej.
 • @koniecPOLSKI 17:37:42
  Udawanie kopulacji z krucyfiksem, czyli prowokacje za publiczne pieniądze. Co jeszcze w Centrum Sztuki Współczesnej sfinansują podatnicy?! http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/59/c0/59c0aeb0f6721c18b8cad7065e839174.jpg W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej zaprezentowano wystawę „British British Polish Polish”. Można odnieść wrażenie, że kluczem doboru prezentowanych „dzieł” stało się prezentowanie treści obraźliwych dla chrześcijan.

  W gronie osób prezentujących swoje dokonania znalazły się między innymi Katarzyna Kozyra i Dorota Nieznalska. Obie „artystki” zasłynęły budowaniem swojej popularności na obrażaniu uczuć religijnych.

  Na wystawie można obejrzeć także film Jacka Markiewicza, na którym imituje on akt kopulacji z rzeźbą ukrzyżowanego Chrystusa. Trudno chyba o bardziej ordynarną profanację. To nie pierwszy raz, kiedy Markiewicz ściąga na siebie uwagę epatując wulgarnością. Dwa lata temu na wystawie „Porno” zaprezentował film, na którym uwiecznił samego siebie masturbującego się w kabinie go-go. Na innej wystawie Markiewicz postanowił z kolei sam zamienić się w „dzieło sztuki”. Rozebrał się do naga i pozwolił publiczności dotykać swoich intymnych miejsc. Wystawę nazwał „Ja i AIDS”. Jak widać, „artysta” z szokowania uczynił sposób na zyskanie popularności.

  Nie jest specjalnie oryginalne w czasach, kiedy aktem odwagi jest raczej obrona wartości niż występowanie przeciwko nim. „Artyści” uciekający się do tego typu zabiegów, czynią to albo z cynizmu, albo też w akcie rozpaczliwego poszukiwania sławy.

  Ludzie chcący budować popularność za wszelką cenę, pojawią się zawsze. Prawdziwą odpowiedzialność za obniżenie standardów w sztuce ponoszą zarządcy instytucji promujący tego typu „dokonania”.

  Najgorsze jest jednak to, że - tak jak w przypadku CSW (państwowej instytucji kultury utworzonej zarządzeniem Ministra Kultury) - są oni utrzymywani z publicznych pieniędzy. To akt wyjątkowej bezczelności – nie tylko wobec ludzi wierzących, ale wszystkich obdarzonych poczuciem dobrego smaku.
  http://wpolityce.pl/artykuly/65891-udawanie-kopulacji-z-krucyfiksem-czyli-p-za-publiczne-pieniadze-co-jeszcze-w-centrum-sztuki-wspolczesnej-sfinansuja-podatnicy
 • @Kula Lis 62 17:54:57
  Niech spróbują w ten sam sposób potraktować Mahometa, Menorę czy Gwiazdę Dawida. Wtedy pogadamy o wolności sztuki....a islamiści im w tyłkach dziurę wielkości "Księżyca w pełni" wypalą, tanie artystyczne cwaniaczki! Chodzi o to że my chrześcijanie jesteśmy zbyt pobłażliwi, a ci rozchwiani emocjonalnie nowocześni popaprańcy, tzw. społeczność gender bez konsekwencji to wykorzystuje!!! To popisy nieudaczników, którzy sprzedaliby własną duszę i godność by zaistnieć a prawdziwa sztuka leży poza ich możliwościami. Niestety, niektóre komentarze świadczą o tym, że autorom wydaje się, że są światowi, natomiast kompletnie nie zdają sobie sprawy, że to otwarcie drogi do szargania także ich uczuć, jakiekolwiek by nie były.
 • @Kula Lis 62 17:59:08
  Masz Rację .Nawet Pogrzeb Rabina mazowieckiego zorganizowali w Niedzielę Bo w Szabes Nie ! Dlaczego w poniedziałek Nie? W Niedzielę Ja nie Pójdę Idę do kościołą .Katolicy i Kościół nie urządza pogrzebów w niedzielę a Żydzi w Sobotę. To nas pozbawia mozliwości uczestniczenia i pożegnania.
  Trudno.
 • @koniecPOLSKI
  "Trafił się "Duch Wolności: do Nas w gości !""

  ---> Jednak najważniejsze, że - jak widać z pozostałych komentarzy - da się z nim dyskutować ...a to już połowa sukcesu.
  Gość w dom ... kawa na stół :)

  Pozdrawiam
 • @koniecPOLSKI 18:37:59
  Czy w Płocku nie znajdzie się nikt, by gnoja pierdolnąć/poadorować z bejsbola? Problemem, słabością Polaków jest wdrukowany kompleks niższości. W obrębie wspólnoty można oberwać w twarz, nadstawić drugi policzek, i iść dalej. Dzicz należy ćwiczyć żelazem albo bejsbolem, inaczej rozłazi się po salonach i rżnie kupy gdzie mu się zachce. Wiara w "lepsze britisz" zdekapituje naród. Można pisać: csw@csw.art.pl, ale lepiej poadorować. Kilka dni temu na tym portalu byl podany link i pytanie co na to Episkopat Polski.Oczywiscie wykasowano caly komentarz.Podany link:http://www.prawy.pl/73-kultura/4108-goly-facet-z-genitaliami-ociera-sie-o-figure-jezusa-czyli-centrum-sztuki-wspolczesnej-zdjecia
 • Wszyscy.
  Tak będzie i u nas!!!! Grecja- więzienie za krytykę UE

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/r20001-266x300.jpg

  Grecja będzie karać więzieniem za protesty przeciwko żydomasońskiej Unii Europejskiej. O więzieniu za negowanie holocaustu już słyszeliśmy. Teraz jest nowy temat. Grecki rząd próbuje wprowadzić poprawki do Kodeksu Karnego, w istocie, zakazujące krytyki Unii Europejskiej i grożące „wichrzycielom” półrocznym, co najmniej, więzieniem. Tekst poprawki-”każdy, kto zamierza naruszyć sankcje albo ograniczenia przeciwko państwom albo poszczególnym obywatelom, ustanowione decyzjami organów prawodawczych Unii Europejskiej lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, podlega karze pozbawienia wolności na okres nie mniejszy niż 6 miesięcy”. Pod ten artykuł, w szczególności, podpadają protesty przeciwko atakom na Jugosławię albo Syrię, albo przeciwko każdemu innemu krajowi w przyszłości, jeżeli na to istnieją sankcje Unii Europejskiej. Rząd Grecji już wcześniej oskarżał opozycję o „ekstremizm” za krytykę Unii Europejskiej, euro i unijnej polityki.

  Na podstawie: http://3rm.info/40507-greciya-tyurma-za-kritiku-evrosoyuza.html

  Data publikacji: 30.10.2013

  Przekład: RX
 • @Kula Lis 62 19:01:41
  KulaLisku. Miałem niespełna 9 lat jak zamknęli mi Ojca ,od razu zacząłem kombinować ,składać naprawiać ,wiązać drutem,żeby skurwysyna Bonifacego J./szefa tamtejszego UB/ po prostu pier..nąć .
  Miałem tych "klamotów" nazbieranych....
  Bóg dał że mi się w próbach "rozleciało" a Ojca mi wypuścili. Taki dziecinny odruch . Niedorzeczność . Głupota. Ale takie myśli miał Normalny/nienormalny harcerz dzieciak. A ilu takich poszło do Jaworza.
  Oni autentycznie się BALI .Nigdy nie chodzili pojedyńczo .Czuć było Strach.Jak od tchórza.Kupą i Siłą .Teraz gnojek jeden z drugim sobie pozwala a Jak go "oszczą" To Wszystkie TVNy robią Gewałt-Reta biją zabijają,Mordują jak Miecugowa na Woodstoku.
  Śmieją się z Nas, Śmieją się Wszyscy: .Polaki-mięczaki.Polaki-ślimaki ,Watter Polen a i gorzej. Obrażają ,Kpią , lekceważą ,Słów Brakuje Od
  Prowokacji na Krakowskim. Testują .Ile jeszcze można. Coraz Dalej.
  Bezsilność i Wstyd zabija powoli. Naród ginie..albo ucieka.
 • @koniecPOLSKI 19:50:21
  10/10!!!!! Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 20:54:38
  Masz Tu Ciekawą opinię o Mazowieckim:
  http://owsinski.neon24.pl/post/100998,uwagi-na-temat-wypowiedzi-o-tadeuszu-mazowieckim

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031