Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 4707 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Parada Oszustów cz.I

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po premierze Tusku czas na marszałka Schetynę.

Przypomnę tylko, że Grzegorz Schetyna, to ten od m.in. "Układu Wrocławskiego", o którym opowiedział dość przekonywująco Grzegorz Braun.

tinyurl.com/6yhlkxd

Otóż ten pan, zamiast uszanować publiczną funkcję, jaką pełni w imieniu Rzeczpospolitej, zajmując fotel Marszałka Sejmu, przyłazi do bolszewickiej stacji i zagorzałej komunistce, wielbicielce zbrodniarzy stanu wojennego, wypłakuje się w rękaw, na temat swoich problemów psychicznych. Panie Schetyna, skoro ma pan problem z mówieniem prawdy, to niech pan się wybierze na zieloną trawkę, zamiast informować o tym całą Polskę! Marszałkiem Sejmu powinna być osoba, która wprowadza na scenie politycznej Pokój i Spokój, starając się zachować przy tym neutralność polityczną a nie taka, która jątrzy, kłamie szkaluje ... Przecież macie w Platformie wystarczającą ilość kłamców i oszustów od Donalda Tuska poczynając a na Rafale Grupińskim lub Pawle Olszewskim kończąc, więc chyba wystarczy? Po co jeszcze i pan chce brać udział w tej fatalnej Paradzie Oszustów?

Dzisiaj, w rozmowie z Janiną Paradowską w TOK FM, Grzegorz Schetyna uznał za absurdalny, zarzut wynikający z listów Mariusza Kamińskiego do Prokuratora Generalnego, że Platforma Obywatelska była finansowana z pieniędzy gangsterów. Dowodem tej "absurdalności" miała być okoliczność, że wtedy (kiedy?) Mirosław Drzewiecki nie był skarbnikiem PO. To pan Schetyna nie wie, w jaki sposób się wpłaca na partię pieniądze i czy jest jakakolwiek możliwość sprawdzania pochodzenia pieniędzy, które wpłaca jakaś osoba znana bądź nieznana z imienia i nazwiska? Skąd w ogóle Grzegorz Schetyna wie dokładnie, kiedy kto i co wpłacał, skoro zarówno oświadczenia, jak i zeznania osób oskarżonych, są utajnione! Z kolei oświadczenia prokuratorów są jednoznaczne w tej sprawie - tylko ciężko niektórym przyjąć je do wiadomości - stąd próby kierowania uwagi na wątki poboczne.

Kontynuując swoją rozmowę, Schetyna poinformował o sztandarowym "programie" wyborczym Platformy Obywatelskiej, pod którym będą kroczyć wszyscy politycy tej partii. Próżno by w nim doszukiwać się rozwiązań dla Polski, ale są za to hasła potępienia PiS-u, zarzuty, że kampania, która jeszcze się przecież nie zaczęła, jest "kampanią kłamstw i pomówień", że "na listach PiS-u będą ludzie z zarzutami ...":

"Musimy mówić dlaczego nie głosować na PiS!!!"

"Musimy przypomnieć, jak rządził PiS w latach 2005 - 2007!!!"

" ... pamiętamy, jakie było państwo rządzone przez PiS!"

No cóż panie Grzegorzu. Na takie dictum mogę panu tylko powiedzieć, że:

WY JUŻ NIC NIE MUSICIE ROBIĆ!

Jeśli chcecie uratować resztki swojej godności, to jedynie powinniście (pan również!) wszystkich Polaków:

Przeprosić i Spie...ać - jak najdalej od naszej Ojczyzny!!!

 

KOMENTARZE

 • @1normalnyczlowiek
  proszę zauważyć, że tłumaczenie Grzesia jest identyczne (infantylne) jak tłumaczenie "magistra" Aleksandra Kwaśniewskiego, jego małżonki w sprawie wejść i wyjść z kancelarii i finansowania fundacji "pięknej" Oli. Taki tryb obrony przyjmują dobrze zorganizowane struktury mafijne.

  Polecam poszukania analogii w książce Marie-Anne Matard-Bonucci "Historia mafii"

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  i jeszcze dodam tylko, że taka sytuacja pokazuje, w którym miejscu znajduje się tzw polski wymiar sprawiedliwości.
 • autor
  Platfusy dokładnie tak samo jak komuchy kiedy są jakiekolwiek wątpliwości nie mówiąc już o zastrzeżeniach oni natychmiast zawsze jak mantre powtarzają ; a u was murzynów biją. Zero merytorycznych argumentów tylko ujadanie.
 • @Wiktor Smol
  Polski wymiar sprawiedliwości nadaje się na rozwałkę. Istniejący ten "dolny" orzekający w sprawach pijanych rowerzystów, drobnych złodzieji itp, oraz "górny" który swojakom typu : Olin, Miro,Grzechu,Bolek nie da zginać. A w wymiarze sprawiedliwości " autorytetów moralnych" jest cała szafa i wszyscy się nawzajem wspierają. Pozdr.
 • @Wiktor Smol
  Wiadomość podana przed chwilą, mówiąca, że "Piotr Ś. jest winnym NIEUMYŚLNEGO spowodowania uszczerbku na zdrowiu" - a więc kwalifikacja czynów - też wymownie pokazuje, w którym miejscu (nadal!!!) znajduje się ten wymiar "sprawiedliwości".
  Z pewnością pamięta Pan falę oburzenia, jak przetoczyła się przez cały kraj, we wszystkich mediach na wieść, że czy to Ziobro, czy Kaczyński, skomentował wyrok sądowy. A tu patrzcie Państwo: Sikorski - PRZED wydaniem wyroku! - prosił sąd o łagodny wymiar kary dla żołnierzy i ... NIC ... cisza. "Nawet", podający się za profesora, Radosław Markowski, wspomniał tylko o tym w Poranku Radia TOK FM, bez słowa komentarza a tym bardziej - bez słowa potępienia??? Parę lat temu, w znacznie mniej poważnych okolicznościach, gęba mu się nie zamykała!
  http://tinyurl.com/3hpgptr


  Pozdrawiam.
 • @autor
  Ciągle powtarzaj się:
  "Musimy przypomnieć, jak rządził PiS w latach 2005 - 2007!!!"
  " ... pamiętamy, jakie było państwo rządzone przez PiS!"
  A nikt nie potrafi z nich powiedzieć dlaczego te słowa mają złe znaczenie. Tak samo jest z ludźmi na nich głosującymi. Uważam, że dobrym sposobem przeciwdziałania na to, jak wiadomo proste ale skuteczne bo długo wpajane, działanie jest konkretne opisanie jak to rządził PiS ze swoimi "koalicjantami", co robił PiS, co blokowali tamci itd. Pasowałoby konkretne podsumowanie konkretów. Ja jako osoba wąska w uszach nie jestem w stanie podjąć się tego wyzwania, przez co najmniej jeden powód - czas, tzn do wyborów bym nie zdążył. Ciągle jest jeden plus który zauważają wszyscy - honorowo oddali rząd dochodząc do wniosku, że nic nie im nie uda zrobić. Ale trzeba dużo więcej. Też np porównanie ile ustaw w ciągu 2 lat mieli, a ile miał dotąd rząd PO. kiedyś było coś pokrótce, ale było nawet konkretnie część. Jednak wyczuwało się w tekście taką nutę zapaleńca, wręcz maniaka PiS, a z takimi osobami głównie kojarzy się ta partia jej przeciwnikom, czyli trzeba to zmienić aby przyciągnąć wyborców. Rzetelny opis bez wychwalań, że super plus był, że mega boski coś tam idealny itd nie mają sensu bytu.
  I takie coś trzeba byłoby rozgłaszać, pokazywać, aby każdy któremu powie ktoś zdania zacytowane na początku, mógł odpowiedzieć sensownie na nie, ukazując ich głupotę i wywołujące myślenie, a o to chodzi, bo ludzie nie myślą, biorą fakty z tv i zakreślają podczas wyborów.
  Nie widzę lepszego sposobu na te wybory, z racji czasu do nich i wszelkich okoliczności.
  Co do Kamińskiego, to dlaczego ludzie nie mówią jak było naprawdę? Że to nie teraz było, a dużo wcześniej a teraz gadają bo na wybory trzeba oczerniać. Tak PiS to wybór mniejszego zła, widać po wypowiedziach ludzi z tej partii, jednak trzeba im pomóc patrząc na przekroczone granice absurdu przez obecny rząd.
  Pozdrawiam
 • @następny Masz rację, że oni powtarzają tezy, które obrócą się przeciwko nim!
  Jest spora grupa blogerów z analitycznymi zdolnościami, która będzie w stanie, zarówno wypunktować ogólnikowe, nie znajdujące potwierdzenia w rzeczywistości, zarzuty przeciwko rządzącym w tamtym czasie, jak i z pewnością w odpowiednim momencie dokonają obiektywnej analizy tamtych czasów - także tego, co było w tamtej sytuacji politycznej możliwe do przeprowadzenia a co nie!
  Faktycznie, obecny rząd przekroczył wszelkie granice absurdu, widoczne nie tylko w praktycznie przestępczych zaniechaniach w sprawie tragedii smoleńskiej, ale również w tłumaczeniu "dlaczego ma nam się wydawać, że jest dobrze, skoro jest bardzo źle", czyli w sprawach kryzysu, faktycznego bezrobocia, wzrostu kosztów utrzymania, leczenia, realnego spadku zarobków, zapaści w służbie zdrowia ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031