Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 4707 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Dziennikarze stają na głowie szukając intelektu Pierwszej Pary.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Redaktor Kraśko zgrzytał zębami, słysząc opowieść Pierwszej Damy o zazębieniu się wsi z miastem ...

Jesteśmy po serii "ekskluzywnych" wywiadów, którymi zaszczycił media prezydent Komorowski, po serii jego wystąpień na kolejnych już w tym roku Dożynkach oraz po wiekopomnych wystąpieniach na na najważniejszych forach świata, takich jak Parlament Europejski i sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Obserwując jego zachowanie, możemy stwierdzić jedno: W każdym z tych miejsc mamy tego samego Bronisława Komorowskiego. Czy kieruje on swoje słowa do dzieci w przedszkolu czy do głów państw, to nieodmiennie jest to dla niego żródłem tej samej, ogromnej satysfakcji, że ... może wystąpić w imieniu ... przed tak szacownym audytorium ... I czy tu czy tam, zawsze podkreśli rolę swego nieodżałowanego ojca, któremu wszyscy zawdzięczamy zwycięstwo w II Wojnie Światowej nad hitleryzmem, co najmniej na miarę osobistego wkładu w powojenne zwycięstwo nad komunizmem, Lecha Wałęsy.  Co do zrozumienia przekazywanych treści, to również z przekonaniem graniczącym z pewnością, możemy stwierdzić, że wspomnienie na forum ONZ o "odwiecznych wrogach", którzy "stali się niezastąpionymi przyjaciółmi i dobrymi sąsiadami" i o "stale rosnącej liczbie państw, które wybrały współpracę zamiast konfliktu", musiało wywołać konsternację nie tylko pośród przedstawicieli Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji, ale także i wśród Ukraińców, Litwinów a także Rosjan. Oto dowiedzieliśmy się, że dopiero od końca 2007 roku a ze zdwojoną siłą po 10 kwietnia 2010 roku, polityka miłości krzewiona w kraju i na świecie przez znamienitych przedstawicieli Partii Miłości, rządzącej niepodzielnie już 4 lata na Zielonej Wyspie, przyniosła oczekiwane efekty i w/w państwa stały się wreszcie "niezastąpionymi przyjaciółmi i dobrymi sąsiadami ..."

Tylko domyślać się możemy (ale może lepiej nie wywołujmy Kaczora z lasu!), komu zawdzięczamy, że wcześniej nie była możliwa ta pokojowa koegzystencja między Narodami. ...!!!

tinyurl.com/3pfycxf

Jeszcze tylko POsłusznych wyprowadzić na pastwisko - jak zaleca Władysław Bartoszewski a niePOkornych dorżnąć - zgodnie z koncepcją Radosława Sikorskiego, a pokój na świecie zapanuje po wsze czasy.

Do pełnej szczęśliwości brakuje nam już jedynie pełnego zazębienia mieszkańców miast i wsi, o którym to "zazębieniu" starała się wczoraj mówić Pierwsza Dama, w "ekskluzywnej" rozmowie z Piotrem Kraśko podczas Centralnych Dożynek w Spale - starała się, bardzo się starała ...

Tak bardzo się starali oboje, że ogólnie patrząc na Pierwsze Pary objeżdżające teraz Polskę:

www.tvn24.pl/12690,1718550,0,1,komorowscy-jada-na-dozynki,wiadomosc.html

wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Tusk-i-Krzywonos-ida-do-przedszkola

możemy zacząć się na poważnie zastanawiać, jak to zrobić, by hasło

"Polacy zasługują na więcej",

dotyczyło wszystkiego - wszystkiego, tylko nie ich!

Z jakimi "standardami" na szczytach władzy mamy faktycznie do czynienia, najlepiej zobaczyć możemy, porównując wypowiedź Bronisława Komorowskiego podczas tegorocznych Dożynek na Jasnej Górze, wpisującą się  - zamiast w miejsce i cel spotkania z rolnikami - w kampanię wyborczą 2011,

ze słowem skierowanym do rolników przez prezydenta Lech Kaczyńskiego na Jasnej Górze z okazji Dożynek 2007, dzień przed ogłoszeniem terminu wyborów parlamentarnych, w roku sukcesów gospodarczych, obniżenia podatków, zmniejszenia biurokracji, obniżenia deficytu, wzrostu PKB 6,7%:

"Gromadzimy się tutaj, jak co roku, w miejscu świętym, w Częstochowie. W miejscu, którym Jan Paweł II powiedział w roku 1979: „Tu zawsze byliśmy wolni”. W miejscu, gdzie 352 lata temu blisko naród polski obudził się jakby ze snu i stanął do bohaterskiej, zwycięskiej walki ze szwedzkim, rosyjskim, kozackim potopem naraz i oswobodził ojczyznę. W miejscu, gdzie w roku 1946, w warunkach komunistycznego potopu, polski episkopat poświęcił naród Niepokalanemu Sercu Maryi i gdzie 10 lat później odbyły się słynne Śluby Jasnogórskie – śluby, którym przewodził Kardynał i Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. To miejsce wielkie i święte, i całkiem odpowiednie dla tej corocznej uroczystości, bowiem chleb produkowany od wieków przez polskich rolników jest dla nas wszystkich podstawą egzystencji.

Przez wiele, wiele wieków Polska słynęła jako kraj rolniczy. ..."

nick.salon24.pl/339525,dozynki-2011-jezyk-propagandy-partyjnej-na-jasnej-gorze

 

Link do zdjęcia wprowadzajacego:

 tinyurl.com/3oy7aus

KOMENTARZE

 • Tutaj znajdziecie nieco o ....
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8984&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • Cóż...
  jacy wyborcy, taki p.rezydent;). (Błeee!)
 • @bez kropki
  na pierwszą damę trzeba sobie zasłużyć.
 • @Tatarka
  Nie znam pani K. osobiście. Przetoż mogę się mylić w ocenie. Jednakowoż, z tego, co oczy me widziały i czytały dotychczas, to nie ma u nas nijakiej pierwszej damy czy First Lady. Jest fest lada.
  Podsumowując: jaki wyborca, taka fest lada jego, czyli p.rezydentowa, oby żyła wiecznie!
 • "Prezydentowi ufa 73 proc. "Polaków" " a "Dziennikarze stają na głowie szukając intelektu Pierwszej Pary."
  http://tvp.info/informacje/polska/prezydentowi-ufa-73-proc-polakow/5315517 a pozostale 99.99% ufo jeszcze bardziej w bulach i do bulu .
  "Zdecydowanym liderem rankingu zaufania do polityków pozostaje prezydent Bronisław Komorowski, któremu we wrześniu ufa 73 proc. Polaków – wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajmuje premier Donald Tusk (56 proc.), zaś trzecie – wicepremier Waldemar Pawlak (54 proc.)".Gdzie uone ta zielona wyspa maja-w budzie ruskiej podczas dozynek?

  Dziennikarze stają na głowie szukając intelektu Pierwszej Pary, do poszukiwan dolaczyli doktorzy, wizjonerzy, specjalisci z wszystkich dziedzin wiedzy, filozofy, socjolodzy, cybernetycy, dorozdzkarze, stajniowi, lud miast i wsi, sluzby powszechne, kamerdyni, ciecie, mendrcy, nobelisci, wiekszosc populacji swiata etc etc a dzieciaki w zlobku maja ubaw.
 • @Mr rM Komuniści z CBOS-u rozpoczęli ostatni etap kampanii wyborczej
  "... prezydent Bronisław Komorowski, któremu we wrześniu ufa 73 proc. Polaków – wynika z sondażu CBOS ..."

  Może zapytaliby: Za co ufasz ...
  Okazałoby się, że 99% nie umiałoby podać powodu a manipulacje CBOS-u by się skończyły.

  Pozdrawiam
 • @bez kropki
  Gratuluję dobry, właściwy komentarz .
  Jesteś adresatem mojego wcześniejszego komentarzu - to przypadek, bo nawet nie widziałam, że odniosłam się do Twojego....heee
 • Połączenie
  co łączy tzw. pierwszą damę z żoną sikorskiego?
 • @Sandra
  "co łączy tzw. pierwszą damę z żoną sikorskiego?"

  Co łączy ... to my wiemy, ale nie powiemy - by nie być posądzonymi o sianie antysemityzmu! :)))

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tajemnice-rodziny-anny-komorowskiej-w-aktach-ipn-rodzice-byli-funkcjonariuszami-ministerstwa-bezpiec_163304.html

  http://www.eostroleka.pl/rodzina-anny-komorowskiej-w-aktach-ipn-rodzice-prezydentowej-byli-funkcjonariuszami-mbpnbspnbsp,art21896.html

  Ale dodać należy, że równie silne więzy łączą ich małżonków ...
  ... tak silne, jak mogą być silne związki ze służbami, z których się nigdy nie odchodzi ...

  http://cogito.salon24.pl/160905,szpak-czyli-weryfikacja-komorowskiego

  Pozdrawiam
 • @utor
  nie rozumiem, dlaczego Szanownemu Koledze nie pasi intelekt pary prezydenckiej?

  Intelekt pary prezydenckiej = intelekt prezydenta + intelekt pani prezydentowej. Suma nie odbiega rażąco od średniej krajowej.

  W czym więc problem?

  Pozdrawiam,
  WMM
 • @wojmar
  "Suma nie odbiega rażąco od średniej krajowej."

  I w tym właśnie jest problem, że zdając sobie sprawę z tego faktu, dziennikarze, mimo wszystko, na siłę próbują znaleźć znamiona nadprzyrodzonych zdolności - podobnie jak i u Słońca Peru!

  Pozdrawiam Szanownego Kolegę!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31